ortográficu
التعريفات والمعاني
== Asturian ==
=== Pronunciation ===
IPA(key): /oɾtoˈɡɾafiku/ [oɾ.t̪oˈɡɾa.fi.ku]
Rhymes: -afiku
Syllabification: or‧to‧grá‧fi‧cu
=== Adjective ===
ortográficu m sg (feminine singular ortográfica, neuter singular ortográfico, masculine plural ortográficos, feminine plural ortográfiques)
orthographic
==== Related terms ====
=== Further reading ===
“ortográficu”, in Diccionariu de la llingua asturiana [Dictionary of the Asturian Language] (in Asturian), 1ª edición, Academia de la Llingua Asturiana, 2000, →ISBN